Основни принципи на инспекцията на царевицата

Основни принципи на инспекцията на царевицата

Основни принципи на инспекцията на царевицата

Blog Article

Тя е ценна растителна храна за домашните тревопасни животни. Силажът може да бъде комбиниран (направете го от кочани) и обикновен (използва се цялата зелена част на растението).

Обявиха началото на пожароопасния сезон в земеделските земи във Варненско

В случаите, когато се вземе решение неравномерно поникналия посев да не се презасява, трябва внимателно да се определи точния момент за прилагането на вегетативните хербициди и извършване на механичните обработки.

Можете да изсушите сламата в специални сушилни или да я разстилате на тънък слой върху равни площи. Използвайте суха слама в гранулирана или брикетирана форма.

Да са третирани с фунгицид и с инсектицид при изразено желание от страна на фермера.

Много е важно да се определи правилното време за прибиране на царевичния силаж, като се поддържа съотношението на съдържанието на сухо вещество и етапа на зреене.

Да се направи обследване на полето. Важно е да се знае, че много често степента на неравномерното поникване е различна, както за отделните блокове, така и за отделните части на едно и също поле.

Мариновано цвекло стъпка по стъпка - доказани рецепти за мариноване на цвекло

Предсеитбено внасяне – оказва изключително положително влияние върху добивите и устойчивостта на растенията, но в България почти не се използва, поради относително високата му цена и наложеното „научно разбиране“, че почвите у нас имат презапасеност с калии.

На първи място е наблюдаването през последните години сериозно засушаване почти в цялата страна и произтичащите от това проблеми - подбор на хибриди и адекватни промени в технологиите. Фермерите, отглеждащи царевица, трябва да бъдат по-внимателни при подбора на съответен хибрид като ранозрелост. Принципно при избора на най-подходящ хибрид, или хибриди е нужно да се отчитат агроклиматичните ресурси в отделните агроекологични райони на страната - почвени типове, сума на ефективни температури, сума на валежи, категория и бонитентно число на почвата.

Интензивни валежи с гръмотевици се очакват в отделни райони

Това е и най-често срещаната причина водеща до различно време на покълване и поникване царевица на семената в отделните части на полето.

, при запазване броя растения на декар, не води до промяна в добива.

Температура на почвата. Различията в температурата на почвата също водят до неравномерно поникване на царевицата. Те могат да се дължат на наличието на няколко различни почвени типа на едно и също поле, нееднаква почвена обработка, наличието на растителни остатъци и др.

Report this page